1,5 % podatku od Ciebie dla dzieci

Dzięki Tobie możemy pomagać. Dziękujemy!

Jeżeli to TY jesteś gotowy, aby pomóc nam to mamy następujące propozycje:

• Można wspomóc przekazując naszym podopiecznym swój 1,5 % podatku wpisując nr KRS 000602773. Zebrane środki zostaną przeznaczone na część terapeutyczną dla dzieciaków.
  • Możesz to zrobić korzystając z darmowego programu PIT, który poniżej udostępniamy dzięki współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
  • Chętnie przyjmiemy materiały biurowe, materiały do terapii dla dzieci, drobne fanty na nagrody w terapii behawioralnej, książki, jakieś smakołyki, którymi poczęstujemy podczas różnych spotkań i inne fajne rzeczy, które mogą się przydać.
  • Można też wesprzeć Fundację datkiem wpłacając “darowiznę na cele statutowe Fundacji” na konto w mBank nr93 1140 2004 0000 3502 7712 4049.
  • Można zostać u nas Wolontariuszem: zadzwoń, dowiedz się więcej  tel. 690-082-074
  • Ale Ty również skorzystasz: jako osoba prawna możesz odliczyć kwotę  przekazaną jako darowizna do OPP do wysokosci 10% dochodów;
    a jako osba fizyczna możesz odliczyć łączną kwotę wszystkich darowizn, nie tylko pieniężnych, przekazanych na rzecz OPP do max wysokości 6% dochodu rocznego.
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2023 z PITax.pl wspiera projekt “PITax.pl dla OPP” prowadzony we współpracy z IWOP.

************************************************************************************************************************

To już pewne! Od 2023 roku podatnicy będą mogli przekazać na rzecz wybranej OPP już 1,5 % a nie, jak do tej pory, 1% podatku.

W 2022 roku, wpłynęło 2855,80 z 1% od podatników za rok rozrachunkowy 2021.

Za środki w kwocie 2560,28 zakupilismy: materiały na warsztaty artystyczne dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, pomoce terapeutyczne dla podopiecznych, książki do biblioteczki o tematyce transpłciowości, opłaciliśmy zajęcia dla dzieciaków z ZA, i pokrylismy koszt wynajmu pomieszczeń na te zajęcia oraz zakupiliśmy słodycze pod choinkę. Pozostała kwota  295,52 przechodzi na rok następny.

Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy!

W 2021 roku, za środki zgromadzone od podatników za rok rozrachunkowy 2020 w kwocie 713,30 zł, opłaciliśmy koszt wynajęcia pomieszczeń do przeprowadzenia  projektu pn. “Koronowani” – terapia indywidualna dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Przeczytaj więcej o Fundacji OTC